اخبار ایمنی

آینه محدب ترافیکی چیست؟

آینه محدب ترافیکی چیست؟

آینه محدب ترافیکی به آینه‌هایی گفته می شود که به شکل برآمده طراحی شده‌اند و این اجازه را به افراد می‌دهند که مکان‌هایی را ببینند که در حالت عادی قادر به دیدن آن نیستند. این آینه‌ها معمولا در محل‌هایی نصب می شوند که این اجازه را به رانندگان بدهند تا از خودروهایی که از پشت پیچ به سمت آنها می‌آیند و یا خطرات احتمالی باخبر شوند. از این آینه‌ها به صورت آینه اضافی در خودروها نیز استفاده می‌شود، که باعث می‌شود رانندگان به راحتی نقاط کور اطراف خودرو را زیر نظر داشته باشند. استفاده دیگر این آینه‌ها در فروشگاه‌ها و به منظور مراقبت بیشتر از محصولات است. به کمک این آینه‌ها، صاحبان فروشگاه می‌توانند نقاط مختلف فروشگاه را زیر نظر داشته باشند.

 

 

انواع آینه محدب ترافیکی

انواع گوناگونی از آینه محدب ترافیکی وجود دارد که هرکدام کارایی خاصی دارند و در مکان‌های مختلفی از آنها استفاده می‌شود. به عنوان مثال، آینه‌هایی وجود دارند که به شکلی طراحی شده‌اند که جهات مختلف را نشان می‌دهند. این آینه برای استفاده در سقف مناسب هستند، چرا که به شما این اجازه را می دهند که تمام فضای اتاق را تحت نظر داشته باشید. از این آینه‌ها در فروشگاه‌ها استفاده می شوند و به نیروهای امنیتی این اجازه را می‌دهند که با دقت تمامی فروشگاه را تحت نظر داشته باشند.

 

انواع آینه محدب ترافیکی بر اساس جنس مواد سازنده آنها

آینه محدب بر اساس جنس مواد سازنده آنها به دو دسته اصلی آینه محدب شیشه ای و آینه محدب پلی کربنات تقسیم می‌شود که هر کدام از آنها کاربرد ویژه ای دارند که به آن خواهیم پرداخت.

 

آینه محدب شیشه ای

از انواع آینه های محدب می‌توان به آینه محدب شیشه ای اشاره کرد که کاربرد فراوانی نیز دارند که یکی از مهم ترین آنها استفاده در پارکینگ های عمومی است. از آینه ها می‌توان در فروشگاه ها و مکان هایی که نیاز به دیدی بالا دارند استفاده کرد. در پارکینگ هایی که داراری رمپ های زیاد و پر پیچ و خم هستند می‌توان از آینه محدب شیشیه ای استفاده کرد. از این آینه ها در سایز های گوناگون استفاده می‌کنند که بهترین کارایی را داشته باشند و امنیت را بالا ببرند. این آینه ها دارای قطر ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سانتی متری هستند که در مکان های خصوصی هم قابل استفاده هستند.

 

آینه محدب پلی کربنات

از مهم ترین کاربرد های آینه های ترافیکی با جنس پلی کربنات می‌توان استفاده از جاده ها را نام برد که در پیچ های تند مورد استفاده قرار می‌گیرند. آینه های محدب پلی اتیلن دارای مقاومت بسیار بالایی هستند که به همین دلیل از این آینه ها در جاده ها استفاده می‌شود. جنس این آینه ها به گونه ای است که به راحتی قابل تنظیم و بسیار مقاوم هستند. این آینه ها بدنه ی مقاومی در برابر ضربات، رطوبت، گرد و غبار و تابش مستقیم نور خورشید داشته و با صرف زمان و هزینه ی اندکی نصب می شود و می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد. این آینه ها در دو قطر ۶۰ و ۸۰ سانتی متری ارائه می‌شوند که هر کدام کاربرد ویژه ای دارند که در متن به آن اشاره شده است.

 

کاربرد آینه محدب ترافیکی چیست؟

استفاده از آینه محدب ترافیکی در پیچ‌های تند، درون مسیرهای پارکینگ‌های عمومی و خروجی پارکینگ‌ها بیشترین کاربرد را دارد. این آینه‌ها دید مناسبی را در اختیار رانندگان که در هر دو جهت در حرکت هستند قرار می‌دهند. اما در مکان های دیگری هم کاربرد دارد که با کمی دقت می‌توان آنها را در هم جا دید.

 

کارگاه ها

یکی دیگر از موارد استفاده از آینه محدب ترافیکی در کارگاه‌هاست. کارگاه‌ها محل عبور و مرور خودروهای صنعتی است که در پاره از مواقع برخورد آنها با یکدیگر و حتی کارگران می‌تواند در کارگاه‌ها حادثه آفرین باشد. استفاده از آینه محدب ترافیکی، می تواند تا حد زیادی از بروز این حوادث جلوگیری کند.

 

 

اطمینان حاصل کردن از امنیت کارگران

همانطور که گفته شد، یکی از پرکاربردترین محل‌های استفاده از آینه محدب ترافیکی در کارخانه‌ها و گارگاه‌هاست. استفاده از ماشین‌آلات صنعتی و کامیون‌ها، محیط کارخانه ها را به محیطی بسیار خطرناک تبدیل می‌کند. با توجه به ابعاد کارخانه و نوع ماشین آلات صنعتی که در آن استفاده می‌شود، می‌توان نوع آینه محدب ترافیکی که مناسب آن محیط است را انتخاب کرد. امر مهم دیگر تعداد اینه‌های مورد نیاز است، که با توجه به ابعاد کارخانه می‌توان تعداد آن را نیز مشخص کرد. در این میان آینه های محدبی هستند که دید ۱۸۰ درجه را فراهم می‌کنند، و استفاده از این اینه‌ها در کارخانه‌های صنعتی و کارگاه‌ها بسیار متداول است. معمولا نصب آینه محدب ترافیکی چندان کار سختی نیست و می‌توان آن را به کمک پایه مخصوص و یا متصل کردن آن به محل‌های موجود در محیط، مورد استفاده قرار داد.

 

خروجی پارکینگ ها

با این حال به غیر از استفاده این آینه محدب ترافیکی در پیچ‌های تند جاده‌ها، می‌توان گفت مهم‌ترین استفاده این نوع از آینه‌ها در خروجی پارکینگ‌هاست. شاید به نظر ساده برسد، ولی وقوع تصادفات در خروجی پارکینگ‌ها و هنگام عبور از پیاده رو به سمت خیابان بسیار محتمل است. با استفاده از اینه محدب ترافیکی در محل مناسب و روبه روی خروجی پارکینگ، به راحتی می‌توانید نقاط کور را پوشش داده و از وقوع تصادفات جلوگیری کنید.

 


 

خطوط دوچرخه

یکی دیگر از موارد استفاده آینه محدب ترافیکی در.خطوط مخصوص دوچرخه است. دوچرخه ها از بقیه وسایل نقلیه بسیار کوچکتر هستند.و قرار گرفتن آنها در نقاط کور بسیار آسان است. احتمال اینکه یک دوچرخه در نقطه کور یک خودرو قرار بگیرد.بسیار زیاد است و از آنجایی که دوچرخه‌سواران دارای.محافظ خاصی اطراف خود نیستند، احتمال وقوع حادثه.برای آنها بسیار زیاد است. با استفاده از آینه محدب ترافیکی در نزدیکی لاین‌های مخصوص.دوچرخه، می‌توان از وقوع حادثه و آسیب دیدگی.دوچرخه‌سواران جلوگیری کرد.

 

 

 

نقطه کور ماشین ها

استفاده از این آینه‌ها برای پوشش نقاط کور ماشین‌های طویل.مانند کامیون ها و اتوبوس ها بسیار مفید و کاربردی است. معمولا این خودروها دید مناسبی از نقاط پشتی خودرو خود ندارند.و همین امر باعث وقوع تصادفات متعددی می شود. ولی با استفاده از این آینه‌ها، خودروها می توانند دید مناسبی نسبت.به نقاط کور پشت سر خود داشته باشند.

 

پارکینگ ها

لازم به ذکر است که استفاده از آینه محدب ترافیکی در پارکینگ‌های عمومی بسیار متدوال است.و از ایجاد برخورد بین خودروها و حتی خودرو با عابران به.بهترین شکل جلوگیری می‌کند. این آینه‌ها نقاط کور پارکینگ‌ها را پوشش می‌دهد.و از وقوع حوادث جلوگیری می کند.

آینه محدب استاندارد

مسئله بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید،.انتخاب آینه محدب ترافیکی مناسب، با بهترین کیفیت و کارایی.قابل قبول است. یک آینه محدب ترافیکی خوب دارای خصوصیاتی است.که وجود آن متضمن کارکرد خوب و طولانی مدت آن است.

 

 

مقاومت UV

آینه‌های محدبی که در فضای باز استفاده می‌شوند، باید از مواد ضد UV و ضد آب ساخته شوند.و مقاومت مناسبی در برابر نا‌ملایمات جوی داشته باشند. در مورد آینه‌هایی که در فضای سربسته استفاده می‌شوند،.لازم نسیت از موادی با این درجه از مقاومت استفاده شود، ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید.که این آینه‌ها زوایای زیادی را پوشش دهند. نکته دیگری که حائز اهمیت است، روند تولید.و کیفیت آینه محدب است، که باید به گونه ای باشد.که به مرور زمان تار نشود و مانع از بازتاب نور نشود،.چرا که این مسئله به خودی خود بسیار خطرناک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

39 + = forty one