آموزشی

بیل گیتس زمان پایان کرونا را اعلام کرد!

بیل گیتس در تازه ترین پیش بینی های خود در مورد ویروس کرونا حرف هایی زد که عده ای را ناامید و عده ای را خوشحال می کنند.

خبر بد از نظر گیتس این است که واکسن بیماری کووید 19 تا سپتامبر سال 2021 آماده نخواهد شد و مردم ایالات متحده تا پایان ماه مه نمی توانند طرح فاصه گیری اجتماعی را متوقف کنند؛ طرحی که زیان قابل توجهی به اقتصاد این کشور وارد کرده و جدی نگرفتن آن احتمال بدتر شدن اوضاع را به دنبال دارد.

البته گیتس این بازه 18 ماهه را در صورتی که روند ساخت واکسن با بیشترین سرعت و با ریسک کردن در مورد عوارض آن پیش برود و همچنین شرکت های تولید کننده واکسن نیز به سرعت و با بالاترین ظرفیت تولید آن را آغاز کنند، آنوقت می توان به توزیع انبوه واکسن تا سال آینده امیدوار بود، این در حالیست که از صدها واکسنی که در حال تولید هستند، فقط چند مورد موثر خواهند بود.

بیل گیتس

در حال حاضر 100 واکسن در دست ساخت است که 10 تای آنها از جمله واکسن Moderna-NIAID «نتایج بسیار امیدوارکننده ای» داشته اند. فاز اول آزمایش انسانی این واکسن اواخر اسفند ماه شروع شد و آزمایش بقیه واکسن ها نیز ماه آینده شروع می شود.

گیتس می گوید اگر ایالات متحده بتواند بیماری کووید 19 را در ماه های آوریل و مه کنترل کند، می توان انتظار باز شدن کارخانه ها، مدارس و از سرگیری فعالیت های ساختمان سازی و غیره را داشت. البته او اضافه می کند که احتمال برگزاری رویدادهای ورزشی تا زمان آماده شدن واکسن و توزیع آن بین مردم بسیار کم است.

او خبر خوب هم می دهد و می گوید جهان پس از بحران کرونا احتمالاً دیگر با بحرانی شبیه به کووید 19 مواجه نخواهد شد، چون این کرونا درس های زیادی به بشر داده و با استفاده از داروهایی که در حال حاضر برای پاسخگویی به بحران کرونا در دست ساخت هستند، می توان در آینده قبل از شیوع گسترده عوامل بیماری زا آنها را کنترل کرد.

بیل گیتس می افزاید که «بنیاد بیل و ملیندا گیتس» علاوه بر سرعت بخشیدن به روند ساحت واکسن ها، روی مبحث درمانشناسی هم تمرکز کرده؛ بنابراین می توان چندین کلاس مختلف از داروها را در مدت زمان کم توسعه داد و در آینده پس از شیوع بیماری جدید داروی موثر آن را چهار تا شش ماه بعد تولید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

five × = 30