اخبار ایمنی

چشم گربه ای ترافیکی

چشم گربه ای ترافیکی گروهی از تجهیزات ایمنی و ترافیکی هستند که با ابعاد کوچک خود وظیفه نور دهی به جاده ها، خیابان ها و معابر را در ساعات مختلف شبانه روز بر عهده دارند. علت نام گذاری این ابزار شباهت زیاد آن ها به چشم های گربه از فواصل زیاد است. امروزه این منابع مستقل نور با ویژگی های متنوع برای نصب در موقعیت های مختلف ساخته می شوند. چشم گربه ای ترافیکی در دو نوع بازتابنده و بدون بازتابندگی تولید می شود.

با توجه به نوع نیاز معابر، انواع چشم گربه ای های برجسته و فرورونده توسط شرکت های تولید کننده طراحی و ساخته شده اند. استفاده از هریک از این مدل ها بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه دارد. در ادامه این مطلب به طور مفصل انواع این محصول ترافیکی، چشم ببری ترافیکی و قوانین و استانداردهای نصب این ابزار بیان می شود.

انواع چشم گربه ای ترافیکی کدامند؟

امروزه شرکت های تولید کننده تجهیزات ترافیکی با توجه به سنجش نیاز جامعه امروزی، اقدام به طراحی و تولید انواع مختلف چشم گربه ای ترافیکی نموده اند. طراحی این ابزار نیازمند رعایت استانداردهای تعیین شده از سوی قوانین و مقررات راهنمایی است.

 

چشم گربه ای دائم: این محصول وظیفه اعلام هشدار به عابرین و رانندگان را در طولانی مدت برعهده دارد.

چشم گربه ای موقت: در فعالیت های تعمیراتی و عمرانی که به صورت کوتاه مدت در حال اجرا باشد، برای اعلام شرایط به رانندگان از چشم گربه‌ای موقت استفاده می شود. نصب این محصول با استفاده از چسب های مخصوص انجام می شود.

 

چشم گربه ای سولار: چشم گربه ای سولار مجهز به یک پنل خورشیدی است . این پنل در طول روزهای آفتابی، انرژی دریافتی را با استفاده از سلول های خورشیدی سیلیکونی در باتری ذخیره نموده و در طول شب برای روشن سازی معابر از آن بهره می برد. چراغ آن از نوع چراغ های کوچک LED هستند. این چراغ ها به دلیل مصرف بسیار پایین انرژی و دوام بالایی که دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × = six