حفاظت فردی

دستکش جوشکاری،عملیات جوشکاری

هرآنچه که لازم است در مورد دستکش جوشکاری بدانید!اگر در مورد استانداردهای جوشکاری مطالعه کنید، می‌توانیدبه این نتیجه برسید که دستکش جوشکاری، لباس مخصوص جوشکاری و … می‌توانند برای ایمنی بیشتر کار مورد استفاده قرار بگیرند! بهتر است که این تجهیزات محافظتی را بشناسید
و از آن‌ها استفاده کنید. این وسایل به شما کمک می‌کنند که ایمنی خود را در طول کار تا حد قابل قبولی افزایش دهید.

دستکش جوشکاری، پیش نیاز عملیات جوشکاری

برای حفاظت از ناحیه دست جوشکاران و سایر کارگران ساختمانی، می‌توان از دستکش حافظتی جوشکاری استفاده کرد! این وسیله کمک می‌کند تا کارگران ساختمانی، کارگرانی که در کارخانه‌ها مشغول به جوشکاری هستند و … از برخورد اشیاء داغ با ناحیه دست در امان باشند! در واقع این افراد با استفاده از این نوع دستکش‌ها، خود را از آسیب اوراق فلزی،شیشه‌های بریده شده و … محافظت می‌کنندمعمولاً دستکش‌های مخصوص جوشکاری، بر اساس استانداردهایی تهیه می‌شوند که باید حداکثر میزان مقاومت را داشته باشند. در واقع این دستکش‌های محافظتی تا حد زیادی می‌توانند در برابر گرما، ساییدگی و … مقابله کنند. در این زمینه بهتر است که از اندازه‌های موجود در بازار و استانداردی هم که برای این کار وجود دارد، مطلع باشید!

به عنوان مثال دستکش حافظتی جوشکاری به سه دسته کوتاه، متوسط و بلند تقسیم‌بندی می‌شود! اندازه استاندارد هر کدام به ترتیب (طول دستکش)، ۳۰ سانتی‌متر، ۳۵ سانتی‌متر و ۴۰ سانتی‌متر باشد! اگر یک جوشکار هستید و می‌خواهید از دستان خود محافظت کنید و یا یک کارفرما هستید و بر اساس قوانین موظف به تأمین این وسایل هستید، باید حتماً بر اساس نیاز و نوع کار اقدام به تهیه دستکش جوشکاری و لباس مخصوص جوشکاری کنید!

ویژگی‌های استاندارد یک دستکش حافظتی جوشکاری و لباس مخصوص جوشکاری

حالا که کمی با این ابزار و وسایل حافظتی آشنا شدید، بهتر است در مورد ویژگی‌های آن‌ها بدانید. این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند که خیلی بهتر در این زمینه اطلاعات کسب کنید و مطمئن شوید که چگونه می‌توانید با کمک این ویژگی‌های ایده‌آل، یک دستکش و یا لباس مخصوص جوشکاری برای خود تهیه کنید

استانداردها و ویژگی‌های دستکش جوشکاری

در مورد دستکش‌های چرمی، اولین ویژگی که در مورد آن‌ها مطرح می‌شود، جنس و ماده اولیه تشکیل دهنده آن هاست! در واقع این دستکش‌ها از چرم تهیه شده‌اند و یا کمک نخ و دوخت یک شکل منظم گرفته‌اند! معمولاً ضخامت چرم ۱ تا ۱٫۵ میلی‌متر است! بعد از استفاده از پنبه، الیاف مصنوعی و … است که باید در مورد آن‌ها صحبت کنیم!

در دوخت این نوع از دستکش‌ها، حتماً باید این موضوع بررسی شود که قسمت‌های چرمی دستکش، باید به صورتی دوخته شوند که سطح رویه چرم با سطح دست، تماس نداشته باشد تا در هنگام تحمل گرما، هیچ مقداری به دست کارگر یا جوشکار منتقل نشود. در آخر مدنظر بگیرید که تعداد بخیه‌ها با کمک نخ و سوزن در هر قسمت، باید سه بخیه در هر سانتی‌متر باشد.

نتیجه‌گیری: بدون وسایل حفاظتی، سلامت جانی خود و یا کارگرانتان را به خطر نیندازید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × = five